Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DasDas, Eylül ayında yeni bir tiyatro festivalini İstanbullular’la buluşturacak!
#1
65929de0-ac9f-455f-872d-3fc04bb9e373.jpg


Anadolu Yakası’da kültür, sanat ve eğlencenin merkezi olan DasDas, yaz boyunca misafirlerini müzik ve sanata doyurduğu etkinliklerine yeni sezonda da hız kesmeden devam ediyor. Kapalı gişe oyunları, konserleri ve stand-up gösterileriyle her alanı sanatla dolu olan DasDas, Eylül ayında ayrıca İO Uluslararası Tiyatro Festivali’ne de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Sanatseverlerin uğrak noktası olan DasDas, Eylül ayında yeni bir tiyatro festivalini İstanbullular’la buluşturacak. Uluslararası birçok tiyatro oyununu İstanbul’da ağırlayacak festival kapsamında ilk olarak çağdaş tiyatro sahnesinin en yaratıcı yönetmenlerinden Milo Rau’nun, çok ödüllü oyunu ‘La Reprise. Histoiré Du Théâtre (I)’i 09 ve 10 Eylül tarihlerinde DasDas’ta sahnelenecek. İki gün boyunca DasDas Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak dünyaca ünlü oyun 2018 yılında ilk kez sahnelendiğinde New York Times tarafından 'Yılın En İyi Yapımı' seçilmişti. Tom Adjibi, Suzy Cocco, Sara De Bosschere, Sébastien Foucault, Fabian Leenders, Johan Leysen’in rol aldığı oyun, 2012 yılında Liege’de bir grup gencin yaşadığı trajik bir hikayeyi sahneye taşıyor.

DasDas'ta stand-up serisi Eylül ayında da farklı isimlerle devam ediyor. TuzBiber’in en iyi komedyenlerinin 15’er dakika sahne aldığı TuzBiber 6’lı şov’da, etkinlik saatine kadar gösteri kadroları açıklanmıyor ve hangi altı komedyenin sahnede olacağı seyircilere sürpriz oluyor. Komedi ve heyecan dolu şov, 1-2-8-9-15-22-23 ve 29 Eylül tarihlerinde yeniden DasDas Alternatif Sahne’de seyircileriyle buluşacak.

İO Uluslararası Tiyatro Festivali, Eylül ayında ayrıca ‘Gılgamış Destanı’nı da ilk kez DasDas’ta İstanbullu sanatseverle buluşturacak. Bilinen metinleri farklı bir sahne tasarımı ve estetiği ile mekâna taşıyan Mesut Arslan, Gılgamış Destanı ile sahnede büyüleyici bir dünya yaratacak. 15 ve 16 Eylül akşamlarında DasDas’ta çok dilli sahnelenecek oyun, bilindik sahne kurallarını ters yüz edecek. Daphne Agten ve Layla Önlen’in sahne aldığı oyunda seyirciler mekanda oyuncuların peşi sıra dolaşarak hikâyeye eşlik ederken kimi zaman kendilerini oyuncularla birlikte sahnede bulacaklar.

Ayrıca DasDas’ta Eylül ayında iki farklı ismin daha stand-up gösterileri olacak. Alternatif Sahne 20 Eylül’de tek kişilik gösterisi ile Salih Tıraş’ı ağırlarken 27 Eylül’de de Kurcala Ekranları’ndan tanınan Nevzat Can Ünsal’ın gösterisine ev sahipliği yapacak.

Son dönemde adından sıkça söz ettiren Mert Demir, Eylül ayında DasDas’a konuk oluyor. 29 Eylül akşamı ilk kez DasDas’ta sahne alacak başarılı müzisyen hayranlarına müzik dolu bir akşam yaşatacak.

DasDas’ın kapalı gişe devam eden, son prodüksiyonlarından ‘Şimdi’ yeni sezonda da tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Tim Crouch’un yazdığı Öner Erkan’ın ise yönetmen koltuğuna oturduğu oyunun hikayesindeki karakterlere Erdem Şenocak, Levent Kazak, Melikşah Altuntaş ve Nezaket Erden hayat veriyor. “Bakmayı seçtiğimiz ya da seçmediğimiz her şeyden ne kadar sorumluyuz?” sorusuna cevap arayan ‘Şimdi’, yönetilmekte olan medyatik çılgınlıkların, zengin çeşitliliği arasında durup düşünmek için bir toplanma çağrısı başlatıyor. Oyun, 30 Eylül günü iki oyunla DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.

Geçtiğimiz sezonun çok konuşulan DasDas prodüksiyonlarından ‘Deli Bayramı’ bu sezon da Deliler’i ile tiyatroseverlerin karşısına çıkmayı sürdürüyor. Turgut Özakman’ın kaleme aldığı, usta sanatçı Metin Akpınar süpervizörlüğündeki ‘Deli Bayramı’nın başarılı oyuncu kadrosunda Alper Baytekin, Ayşegül Cengiz, Büşra Alnıtemiz, Cansu Boz, Didem Balçın, Erdi Güçlü, Hande Özkurt, Kadir Burak Baydar, Mert Fırat, Nila Fırat, Özgün Aydın, Tunahan Çilingir ve Volkan Yosunlu yer alıyor. Metin Akpınar ve Mert Fırat’ın aynı zamanda yönetmenliğini üstlendiği bu sezon ilk kez 30 Eylül’de DasDas’ta sahnelenecek oyun, seyircilere ‘Devekuşu Kabare’ gibi keyifli dakikalar yaşatacak.

kaynak: ranini.tv
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping