Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı: Anlatamam, görmen lazım!
4fa281bf-98ec-46fc-a3f2-a83af578f2b3.jpg
Her zaman sonda söylediğimi bu sefer başta söyleyeceğim; kendiniz için bir iyilik yapın ve İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı’nı izleyin! Büyük puntolarla her yere yazmak istiyorum, herkese söylemek istiyorum, bu oyunu lütfen İZLEYİN! Bugüne kadar bu oyunu izlememiş olduğum için kendimi paraladım. Gerçekten çok geç kalmışım ama izlediğim için de çok şanslıyım. Evet, kendimi böylesine muhteşem bir oyun izlediğim için şanslı sayıyorum.
İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı, tek kelimeyle muhteşem bir oyun! Kesinlikle laf olsun diye söylemiyorum. Hiçbir oyunu laf olsun diye eleştirmediğim gibi -ki haşa tiyatro eleştirmek haddim değil- gerçekten böylesine beğendiğim bir oyun olmasa muhteşem olarak addetmezdim. 23 Ekim 2013 tarihinde prömiyer yapan oyun Devlet Tiyatroları bünyesinde yer almakta. Oyun hakkında ayrıntılı bilgiye, oyun takvimine ve biletlere ilişkin bilgiye Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın. ulaşabilirsiniz.
İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı için ekonomik krizin baş gösterdiği bir dönemde üniversiteden yeni mezun, teorik hayattan pratiğe adım atmış, attığını sanmış bir gencin yaşadığı dram diyebiliriz. Oyun, adeta bir kurtlar sofrası olan iş hayatına atılmadan bir önceki adım olan kuzular arası seçme ve yerleştirme sınavı; sorusu dert, mülakatı çile “iş görüşmeleri” üzerinden ilerliyor. Oyunu kısaca bu şekilde özetleyebilirim diyeceğim ama aslına bakarsanız, özetleyemem! Özetleyemem çünkü izlemeniz lazım, gerçekten bu sefer anlatamam görmen lazım!

bb0c0295-2de9-4c8f-a998-3d5109ea8c38.jpg
Bugüne kadar izlediğim en iyi üç performans arasına girdi!

İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı, gerçekten güçlü bir metne sahip ama oyunu muhteşemlik mertebesine yükselten, çıtayı arşa diken Berkay Tulumbacı’nın ta kendisi! Berkay Tulumbacı rolünü öyle sahiplenmiş, üzerine öyle giymiş ki 2 perdelik oyunda performansı bir kere düşmedi, bir kere sekteye uğramadı, sahnede o kadar doğal ki anlatamam. Resmen nefes almadan, gözümü kırpmadan izledim. Berkay Tulumbacı bu performansıyla Ekin Yazın Dostları 2014 Tiyatro Ödülleri Yılın Erkek Oyuncusu Ödülü ile XIV. Direklerarası Seyirci Ödülleri Genç Yetenek Ödülü’nü aldı.

7ca925d1-3e0d-4637-bf3c-eae20ca5626e.jpg
Berkay Tulumbacı<3 

Berkay Tulumbacı’yı ellerim parçalanasıya kadar alkışlamak istiyorum, bu performansı önünde saygıyla eğiliyorum, hak ettiği değeri görmesini canı gönülden diliyorum.

Bugüne kadar izlemediğine pişman, izlediği için mutluluk sarhoşu biri olarak eğer henüz izlemediyseniz İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı’nı şiddetle tavsiye ediyorum, pişman olmayacaksınız. Pişman olanlar için müracaat; bendeniz!

Unutmayalım, tiyatro iyidir, iyileştirir…

Oyun Künye Bilgileri:
Yazan: Ali Cüneyd Kılcıoğlu
Yöneten: Elif Erdal
Oyuncu: Berkay Tulumbacı 
kaynak: ranini.tv
Ara

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping